Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Výlov rybníka Rožmberk 2017

Třeboňští rybáři pro velký zájem veřejnosti již na začátku roku stanovili termín letošního slavnostního výlovu  největšího českého rybníka: 

Výlov Rožmberka - pátek 13. až neděle 15. října 2017 

Výlov Rožmberka, tzv. jihočeského moře, je vždy obrovskou rybářskou, ale i společenskou událostí, a to nejen pro samotné rybáře, ale pro všechny milovníky podzimních výlovů a Třeboňska vůbec.

Rybník Rožmberk  je krásný v každé roční době, ale o výlovu jde navíc o zážitek být u výlovu online, a proto není divu, že na jeho hráz v době výlovu zavítají desetitisíce návštěvníků. Jste zváni i Vy!

K programu výlovu:

  • Výlov bude probíhat tradičním způsobem. Začne vždy ráno v 7 hodin prvním zátahem. Následuje třídění, vážení, nakládání... 
  • Pro návštěvníky bude kromě možnosti sledovat výlov z bezprostřední blízkosti připraven bohatý gastronomický program, rybářská výstava, zábavný koutek pro děti...
  • ... a samozřejmě nebude chybět prodej živých ryb za akční cenu.

Pro zajímavost

Říjen a listopad jsou od nepaměti na Třeboňsku obdobím ve znamení podzimních výlovů rybníků. Není se čemu divit; vždyť je zde více jak 500 rybníků, a z toho je 75 rybníků rozlohou větších než 15 hektarů. A nachází se zde i největší český rybník – rybník Rožmberk.

V posledních letech je o výlovy třeboňských rybníků obrovský zájem. Rekordním se v tomto stal rok 2014, kdy jen na výlov Rožmberka 2014 přijelo neuvěřitelných 59 tisíc lidí.

Seznamte se k kompletním plánem podzimných výlovů vybraných rybníků 2017 !

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 15.09. 2017 18:44

Milan Halíř 15.09. 2017 18:44 Odpovědět
Super akce!!! Již třikrát jsme zde byli a skvělý zážitek. Hezká netradiční podívaná na výlov vánočních kaprů a spousta dobrého jídla - kapří hranolky, kapří tatarák a ............. Doporučuji návštěvu této akce.

Konec výpisu článku Výlov rybníka Rožmberk 2017 , id: 10940 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 17.01.2017
Autor: Marie Košinová