Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Výstavu fotografií Pavla Koppa

Spolek přátel Třeboně zve na výstavu fotografií Pavla Koppa Třeboň z žabí perspektivy, která se bude konat v Muzeu a galerii Třeboň ve dnech 19. srpna až 28. září 2018.

Pavel Kopp - Třeboň ze žabí perspektivy

K pozvánce:

  • Výstava je otevřena denně od 10 do 16 hodin.
  • Výstava fotografií Pavla Koppa bude zahájena vernisáží v sobotu 18. srpna ve 14 hodin.

Zvláštní pojetí fotografa Pavla Koppa, fotografovat Třeboň pohledem zdola, si mohou návštěvníci prohlédnout na souboru padesáti fotografií v Muzeu a galerii Třeboň na náměstí. Autor, místopředseda Společnosti přátel Itálie, fotograf, diplomat a podnikatel, mění svůj pražský pobyt stále častěji za letní sídlo u Chlumu. Třeboň si zamiloval a fotí ji se stejným zaujetím jako Řím, Miláno a Florencii, italská města, která byla jeho domovem v období diplomatických služeb. Situační fotografie lidí italských měst inspirovala Miroslava Horníčka k doprovodným textům. Vznikla tak poutavá kniha Chvilky s Itálií. Na březnové přednášce v muzeu ing. Pavel Kopp vzpomínal na dlouholeté přátelství, které oba autory spojovalo.

Výstava fotografií v muzeu bude spojena se soutěží. Pro třeboňské obyvatele bude rozhodně mnohem snadnější určit přesně místo, kde autor stiskl spoušť. Věříme, že se připojí také další návštěvníci. Nejúspěšnější bude čekat odměna. Určitě to bude stát zato. Poukázku na vyhlášeného třeboňského kapra nebo láhev třeboňské piva Regent si nikdo nenechá ujít.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Výstavu fotografií Pavla Koppa, id: 11813 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 31.07.2018
Autor: Marie Košinová