Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Vystřiženo / Vyšito - pozvánka na výstavu

Pozvánka do Třeboně na zajímavou výstavu Evy Volfové s názvem

Vystřiženo/vyšito

Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 7. prosince v 17.00 v Domě Štěpánka Netolického (Masarykovo nám. 89/I, Třeboň).

Výstava představí ilustrace Evy Volfové, která se ve své tvorbě věnuje převážně kombinovaným technikám, textilní koláži, kresbě a tištěné grafice. 

Výstavu připravil Dům ŠN ve spolupráci s Jihočeskou Alšovou galerií.

Výstava potrvá do 3. března 2019.

O Evě Volfové

Eva Volfová (1979) se narodila v Teplicích. Studovala v Praze, kde také v roce 2006 absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, ateliér textilní tvorby. Souběžně se studiem se zúčastnila stáže na Univerza v Ljubljani, oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje a stáže na Akademii výtvarných umění v ateliéru grafiky (Jiří Lindovský). Již během studijní praxe v ateliéru ilustrace a grafiky u Juraje Horváta (VŠUP) začala publikovat autorské knihy v nově založeném nakladatelství Baobab, s nímž příležitostně spolupracuje dodnes.

Mimo umělecké a kulturní aktivity se dlouhodobě zabývá pedagogickou činností v oblasti výtvarné edukace, v níž dále rozvíjí práci s papírem a grafickými technikami.

Výtvarnice Volfová se věnuje převážně kombinovaným technikám, textilní koláži, kresbě a tištěné grafice. Svoji tvorbou navazuje na tradiční českou ilustraci, kterou však zpracovává ojedinělým způsobem – výšivkou, pro ni tak zcela charakteristickou. Klid a jemnost svých výtvarných prací rozvíjí hravým a invenčním přístupem, který vždy nabízí mnoho precizních detailů. Její ilustrace a knihy byly opětovně nominovány a také oceněny v soutěžích Nejkrásnější česká kniha či Zlatá stuha, jež se udělují nejlepším tvůrcům literatury pro děti a mládež.

Patří k výrazným ilustrátorkám současné generace. Aktuálně žije s rodinou v jižních Čechách, kde připravuje novou knihu.

David Kubec a Monika Zárybnická, kurátoři výstavy

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Vystřiženo / Vyšito - pozvánka na výstavu , id: 12047 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 3.12.2018
Autor: Marie Košinová