Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm 05: soutěž krátkých a studentských filmů

Anifilm 05Pozvánka na filmový festival Anifilm 05 , který bude v Třeboni 6. až 11. května 2014.

Festival je soutěžní, vedle celovečerních filmů bude velmi sledovaná i soutěž krátkých filmů a filmů studentských.

Mezinárodní festival krátkých a studentských filmů

Letošní výběr krátkých a studentských filmů je podobně jako je tomu u filmů celovečerních pestrý a zahrnuje škálu technik, zemí i narativních postupů.

Zastoupeni jsou přitom známí tvůrci jako Bill Plympton s filmem Drunker Than a Skunk, Theodor Ushev se sugestivním snímkem Gloria Victoria či extravagantní autor Rosto se surrealistickým dílem Lonely Bones.

Z české tvorby se můžeme těšit na premiérové uvedení zbrusu nového filmu Chrrrrrrrrrrrrrrr Jaromíra Plachého či na japonsko-český, lehce hororový projekt legendárního Jiřího Barty Sněžná žena.

Zastoupeni jsou také mladí autoři, kteří přinášejí nový styl či poetiku a možná se na Anifilmu dočkají svého „objevení“.

Letošní výběr celkem vydal na:

  • čtyři pásma krátkých filmů a
  • tři pásma studentských, přičemž i soutěž studentských filmů představuje různorodá díla. Do finálního výběru se dostaly i přední filmové, především evropské školy.

Čtěte Newsletter 03/2014

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 10.04. 2014 09:38

Lukáš Šimek 10.04. 2014 09:38 Odpovědět
Anifilm je bezvadná přehlídka animované tvorby, velmi mne zajímá, rád chodím na pásma krátkých filmů. Tentokrát mám zájem se ho účastnit výpomocí jako brigádník. Jsem Třeboňák. Na koho se mám v této věci nejlépe obrátit? Díky za odpověď. L.Šimek

Konec výpisu článku Anifilm 05: soutěž krátkých a studentských filmů , id: 9195 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 27.03.2014