Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm vybral soutěžní krátkometrážní tvorbu!

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm 2018, který bude v Třeboni  ve dnech 1. – 6. května 2018, již vybral krátkometrážní filmy, které se utkají v Třeboni v soutěžní části festivalu 2018.
 
Anifilm vybral soutěžní krátkometrážní tvorbu!

 

O tom, které krátkometrážní filmy se utkají v mezinárodní soutěži  letošního Anifilmu, je už rozhodnuto. Z celkového počtu 1406 přihlášených počinů nominovala výběrová komise: 

  • 37 krátkých filmů
  • 43 filmů vytvořených studenty
  • 22 videoklipů
  • 18 abstraktních a nenarativních animací

Celkem tedy do krátkometrážních kategorií mezinárodní soutěže postoupilo 120 děl. Jejich kompletní soupis naleznete na stránkách festivalu.

Pořadatelé mají radost, že do každé ze jmenovaných kategorií se probojoval český zástupce nebo dokonce zástupci. Můžete se ovšem těšit na filmy z dalších 36 zemí světa, a to včetně ne vždy zastoupených států jako například Malajsie, Thajsko, Tunisko, Mexiko, Argentina, Brazílie, Jižní Korea, Japonsko, Čína nebo Bělorusko. 

Pořadatelé děkují za všechna přihlášená díla; díky nim byla konkurence opravdu velmi vysoká. Děkujeme!


Uchazeče o cenu za nejlepší celovečerní film, počítačovou hru a všechny snímky, které se utkají v národní soutěži Český obzor, uveřejníme do konce února. ... A zde jsou: v článku Celovečerní soutěžní filmy Anifilmu 2018 - Newsletter 2/2018.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Anifilm vybral soutěžní krátkometrážní tvorbu! , id: 11615 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 27.02.2018
Autor: Marie Košinová