Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Jihočeský festival zdraví 2016

V sobotu 17. září 2016 se bude v Třeboni konat pátý ročník Jihočeského festivalu zdraví Třeboň.

Jihočeský festival zdraví Třeboň 2016 aneb Sportem ku zdraví

Letošní rok se nese v duchu Olympijských her v Riu, a proto i Jihočeský festival zdraví bude věnován oslavě sportu.

 • V horní části náměstí bude ve spolupráci s TJ Jiskra Třeboň a E.ONem připraveno pět stanovišť představujících vybrané olympijské sporty, na kterých budou moci fandové sportu všech věkových kategorií i kondice změřit své síly. Vítězové v každé sportovní disciplíně a kategorii obdrží medaile a hodnotné ceny.
 • Sportovní klání v třeboňské olympijské vesničce však nebude jedinou sportovní aktivitou dne. Sportovní nadšenci, rodiny s dětmi i senioři se mohou zúčastnit ojedinělého Duatlonu, ve kterém půjde o kombinaci závodu na koloběžkách a běhu. Závody se uskuteční v zámeckém parku, registrace účastníků bude probíhat na náměstí v Třeboni od 10 do 11 hodin, vlastní závod bude odstartován v 11.30. Osobností Duatlonu je mladá nadějná cyklistka Markéta „Peggy“ Marvanová, která tento závod také odstartuje.

 • Další sportovní aktivitou bude
  cyklistický orientační závod. Princip závodu bude spočívat ve zdolání, co nejvíce kontrolních stanovišť, umístěných v terénu kolem města Třeboně, za daný časový úsek. Body budou vyznačeny v turistické mapě, kterou zájemci obdrží přímo na náměstí u turistického a informačního centra při registraci. Půjčení kol bude zajištěno v omezeném počtu prostřednictvím půjčovny kol Třeboň Centrum. Startovat lze od 10 do 13 hodin.

Vyhlášení vítězů všech sportovních aktivit proběhne v 15 hodin na náměstí. Ceny budou předávat sportovní osobnosti nejen z Třeboně. Za všechny můžeme jmenovat například třeboňského olympijského medailistu ve veslování Václava Vochosku.

Další program na Masarykově náměstí

 • Vystoupení řady zajímavých umělců a sportovců.
 • Představí se například třeboňská taneční skupina Break the rules, orientální tanečnice Khalida či breakdancová skupina BUDside.
 • Ukázky taekwonda, workoutu či capoeiry.
 • Hudební vystoupení bluesové kapely Buczech Blues.
 • Kulturní program zakončí jazzrocková skupina ONI.
 • Na pódiu se toho však bude dít mnohem víc, takže určitě stojí za to, přijít.
 • Zajímavým a poučným zpestřením akce bude kampaň na podporu prevence rakoviny prsou a varlat, se kterou Třeboň navštíví nezisková organizace Loono. U stánku na náměstí se dozvíte, jak včas rozpoznat rakovinu prsu, varlete a dalších orgánů, kde a jak probíhají preventivní kontroly a kam zajít, když na sobě něco neobvyklého objevíte. A především si vyzkoušíte jak nahmatat bulky na modelech prsou a varlat a správnou techniku jejich samovyšetřování.
 • Po celý den bude probíhat charitativní veřejná sbírka na podporu třeboňské rodiny Šauerových. Sbírka, v rámci které budete moci zakoupit vybraný výrobek z chráněných dílen, pomůže k zakoupení speciálního zařízení pro komunikaci zdravotně postiženého Petra Šauera, který trpí vývojovou vadou centrálního nervového systému, dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a skoliózou. Přijďte podpořit dobrou věc, pobavit se a zasportovat si přímo na třeboňské náměstí.

Doprovodné akce

V týdnu předcházejícím před konání festivalu proběhnou doprovodné akce:

 • 10. 9. Běh kolem Světa
 • 13. 9. Beseda - Velotour Třeboň - Interlaken 2016 aneb Když cesta je cíl (se švýcarským občerstvením) – dojmy a zážitky z cykloexpedice přes čtyři země, 18 hodin, Dům Štěpánka Netolického.
 • 15. 9. Přednáška - 1. cesta Hanzelky a Zikmunda Afrikou a Amerikou, 19 hodin Dům Štěpánka Netolického.
 • 16. 9. Otevřené zahrady – cesta k duševnímu zdraví, beseda s Pavlem Chloubou – povídání nejen o květinách a jejich pěstování, 19 hodin Dům Štěpánka Netolického.

Akci finančně podpořil Jihočeský kraj v rámci Grantového programu Jižní Čechy olympijské 2016. Podrobný program bude k dispozici na webu města, TIC, Třeboňsko.cz  a dále na výlepových plochách.

Změna programu vyhrazena.

Přílohy k článku

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Jihočeský festival zdraví 2016, id: 10415 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 30.12.2015
Autor: Marie Košinová