Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Cyklistická stezka Třeboní

Cyklostezka Třeboní Třeboňští cyklisté mohou od r. 2010 na kole projet po cyklostezce po okraji města, aniž by byli nuceni sesednout z kola. Slouží k tomu stezka pro pěší a cyklisty procházející Třeboní a spojující Kopeček a stezku do Břilic. Navíc z této stezky lze u Hradecké brány pohodlně odbočit do centra města.

Novou stezku hojně využívají místní lidé při cestě do práce a děti do škol, a samozřejmě turisté. Město u Světa je totiž jedním z nejvyhledáva­nějších turistických míst a Třeboňsko je doslova cyklistickým rájem.

Jak projet Třeboní na kole?

Cyklostezka Třeboní (modrá čára) začíná u stezky do Břilic (zelená čára) u marketu na Táboritské ulici. Zde je v nabídce Naučná stezka Rožmberk, Cyklovýlet na Červenou Lhotu …

Stezka vede kolem autobusového nádraží (přeprava cykloturistů Cyklotrans), kolem Hradecké brány (historické centrum Třeboně, Naučná stezka zdraví Hradeček), vlakové zastávky Třeboň-Lázně (půjčovna kol na ČD).

Značená stezka končí Na Kopečku, kde můžete pokračovat například naší Stezkou Emy Destinové; v dosahu je i stezka Okolo Třeboně.

Cyklotrasa na mapě Třeboně


Zobrazit místo Stezka pro cyklisty a pěší v Třeboni na větší mapě

Fotografie cyklostezky

Cyklostezka TřeboníCyklostezka Třeboní

Stezka začíná na Táboritské; vede mj. kolonádou u Bertiných lázní kolem Zlaté stoky

Závěrem několik doporučení

  • nezapomeňte na vzájemnou ohleduplnost; stezka Třeboní je určena pro cyklisty i pěší
  • neohrožujte jízdou na náměstí a na chodnících maminky s kočárky a malými dětmi, seniory, lázeňské hosty
  • respektujte zákaz jízdy na kole, např. v zámeckém parku
  • svou jízdu přizpůsobte situaci; zvláště místní lidé jezdí na kole i v zimě a nezastaví je často ani ledovka
  • zopakujte si desatero cykloturisty
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 06.10. 2011 12:45

ladislav 06.10. 2011 12:45 Odpovědět
Já bych to vzal jinou cestou. Z Břilic Pražskou, Táboritskou, Svobody, U Světa, Světskou hrází na Trocnovské náměstí, petra Voka, Rožmberskou ulicí nebo náměstím a Hradeckou bránou, k zastávce a na Kopeček. Tím by cyklisté viděli nejkrásnější části Třeboně – Rožmberskou ulici, Náměstí, pivovar a rybník Svět, zčásti zámek, zámeckou zahradu. Mohli by ochutnat rybí speciality na Šupině nebo Šupince, resp. zajít do pivovaru na vynikající piva. Kolem Berty toho moc není, nehledě na tu hroznou cestu od Břilic k lázním. A jedno doporučení, nebo spíš prosba architektům v CHKO. Nenechte zkazit okolní vesnice (návsi) necitlivou výstavbou, jako tomu bylo v minulosti. Najděte dotační program pro majitele, kteří by chtěli opravit svá statky a barokní stavby v původním stylu (myslím průčelí, oplocení, přístupové komunikace). Tyto stavby jsou jedinečné v celém Česku a byla by škoda v budoucnu koukat na to, jak na nich rostou další podlaží, přistavují se garáže a pod.

Konec výpisu článku Cyklistická stezka Třeboní, id: 7571 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 28.05.2011