Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Cyklovýlet na Červenou Lhotu

Třeboňsko je oblíbeným místem pro vyznavače cykloturistiky, neboť se zde nachází celá řada naučných cyklostezek, které vás provedou jihočeskou krajinou a prostřednictvím informačních tabulí vás seznámí se zajímavostmi Třeboňska.

Máte-li Třeboňsko již projeté a jste zdatnějšími cyklisty, pojeďte s námi na cyklovýlet z Třeboně na Červenou Lhotu. Cestou tam (38 km) musíme zdolat mírné převýšení; zvláště před obcí Pleší nás čeká táhlý téměř kilometrový kopec, kde oceníte přehazovačky, ale cestou zpět do Třeboně se tento odpočinkový úsek bude hodit.

Trasa:

  • Třeboň - Lužnice - Klec - Val - Hamr - Pleše - Višňová - Dírná - Červená Lhota
  • Celá trasa vede po okrskových cestách s malým provozem aut, pouze mezi obcemi Hamr a Pleší musíme asi 150 m po státní silnici.

Na Červené Lhotě si dejte pauzu, ale nezapomeňte: čeká vás ještě zpátečních 38 km.

Trasa z Třeboně do Červené Lhoty na mapě


Zobrazit místo Z Třeboně do Červené Lhoty na větší mapě

Celá trasa je dlouhá necelých 80 km a je poměrně náročná (je také za hranicemi rovinatého Třeboňska !), proto raději sebou neberte malé děti.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 11.08. 2010 11:22

Jarda 11.08. 2010 11:22 Odpovědět
Ano, pěkný výlet mimo Třeboňsko.
Já jel letos až do Dírné stejnou trasu, ale potom jsem si to ještě protáhl až na Choustník. Teprve při zpáteční cestě jsem to vzal přes Červenou Lhotu.
Pokud mohu doporučit, tak zpáteční cestu z Červené Lhoty volte jinou trasou např.: na Pluhův Žďár, Kardašovu Řečici, Holnou, Jemčinu, Novosedly, hráz Rožmberka, Třeboň.
Kolu zdar.

Konec výpisu článku Cyklovýlet na Červenou Lhotu, id: 7131 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2015
Autor: Marie Košinová