Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Dobrý Voda u Nových Hradů

Při návštěvě Novohradských hor bychom neměli minout  malou vísku s názvem Dobrá Voda s velkým poutním kostelem. Tento kostel je za dobrého počasí vidět i z  37 km vzdálené Třeboně.

Dobrý Voda u Nových Hradů

Dobrá Voda je místní část Horní Stropnice a hojně navštěvované mariánské poutní místo.

Obec Dobrá Voda leží v Novohradských horách na severovýchodním svahu Kraví hory. Dominantou  nejen osady, ale celé lokality je opravený  barokní kostel, který je za jasného počasí vidět až z Budějovicka či Třeboňska.

Dobrá Voda byla pro svou mírně radioaktivní vodu a polohu lokality s nejčistším vzduchem v Čechách vyhledávána jako lázeňské místo.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Názvem Dobrá Voda je často označováno nejen  poutní místo, ale i samotný kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento impozantní barokní kostel nechal postavit nad pramenem léčivé vody v letech 1708 - 1715 Karel Albert hrabě Buquoy. Kostel byl postaven nad pramenem léčivé vody, kterou si odtud odváží poutníci i turisté nejen v Čech, ale i z ciziny, zvláště z blízkého Rakouska.

Kostel byl v minulých letech u příležitosti třístého výročí vysvěcení nově opraven a zrekontruován. V chrámu je kromě mnoha soch světců i krásná výmalba. Nejcennější je velký pozlacený oltář s obrazem Panny Marie Utěšitelky.

Kromě českých bohoslužeb zde bývá sloužena každou neděli odpoledne i mše v německém jazyce.

Galerie
rozbalit galerii
Mapa
sbalit mapu
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Dobrý Voda u Nových Hradů, id: 11526 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 31.12.2017
Autor: Marie Košinová