Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Festival Okolo Třeboně oslaví 25. narozeniny 30. 6. - 3. 7. 2016

Pozvánka do Třeboně na festival Okolo Třeboně v roce 2016. V těchto dnech vyšla nová tisková zpráva k festivalu Okolo Třeboně 2016, kterou jako mediální partneři této megaakce nabízíme v plném znění, včetně možnosti stažení:

Festival Okolo Třeboně oslaví 25. narozeniny a osloví opět  mladé kapely, které mají šanci si zahrát na letošním jubilejním ročníku

Třeboň 4. 2.

Okolo Třeboně - Houpací kůňDo 29. února se mohou hlásit kapely a písničkáři do soutěže Houpací kůň, která patří do programu multižánrového festivalu Okolo Třeboně. Ten ve městě každoročně zahajuje prázdniny a letos oslaví čtvrtstoletí své existence. Při té příležitosti pozmění svoji formu a namísto většího počtu kratších vystoupení dá tentokrát divákům možnost, aby si soustředěně vychutnali větší koncerty.

„Od časů, kdy jsme s festivalem začínali, se vnímání pohody a radosti z muziky proměnilo, proto jsme se rozhodli kvalitu upřednostnit nad kvantitou,“ vysvětlil ředitel festivalu Pavel Barnáš. Letošní 25. ročník naváže na téma loňského roku, které se osvědčilo: důraz na písničky, která mají co říct a které si může publikum také zazpívat. Od 30. června do 3. července se v Třeboni vystřídají kromě tradičního Divadla Járy Cimrmana kapely Jelen a Nezmaři s Jihočeskou filharmonií, dále Epydemye, Jananas a Žamboši. Koncertní menu uzavřou v neděli Chinaski. Oslava čtvrtstoletí potrvá až do pondělí a nebude chybět slavnost na břehu rybníka Svět.

Festival nevynechá ani tradiční scénu mladých kapel Houpací kůň, o niž byl zvláště v minulém roce díky novému systému hlasování obrovský zájem. „Fanoušci mohou své oblíbence nominovat do konce února. Z jejich tipů pak osobnosti z hudební branže vyberou několik finalistů, kteří se představí publiku v Třeboni a to vybere vítěze,“ upřesnil Barnáš. Vítěz Houpacího koně si zahraje na hlavní festivalové scéně a má zajištěno několik vystoupení, nahrávací frekvenci v Českém rozhlase České Budějovice, který je hlavním mediálním partnerem této scény. Ale i cestu do dalších médií a festivalů.

.Agentura Bárny naplní Třeboň kulturou od jara až do zimy: 6. dubna v Divadle J. K. Tyla vystoupí Robert Křesťan s Druhou trávou, která si stejně jako třeboňský festival letos připomíná 25 let trvání. „Chystají proto řadu speciálních koncertů, zajímavé hosty z domova i zahraničí a také překvapení,“ naznačil Barnáš. V květnu zamíří do Třeboně Katapult, který se do města vrátí už potřetí, protože tu chce jednou naplnit svérázné „Čtvero ročních období“.

Nebude chybět ani každoroční koncert Václava Hudečka s orchestrem, který má Třeboň ve velké oblibě: letos sem přijede 25. července. Program na druhou polovinu léta Pavel Barnáš ještě doplňuje: jedná o koncertech Michala Horáčka, Václava Neckáře či Jana Nedvěda.

Podrobnější informace: info@okolotrebone.cz

 Více na www.okolotrebone.cz

Připravujeme :

Druhá Tráva- 6. 4. 2016

Katapult - 18. 6. 2016

Aneta Langerová - 23. 7. 2016

Václav Hudeček a Musica Lucius Praga- 25. 7. 2016

Příloha k článku

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Festival Okolo Třeboně oslaví 25. narozeniny 30. 6. - 3. 7. 2016, id: 10495 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 12.02.2016
Autor: Marie Košinová