Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Jazz World Photo 2018 v Třeboni

Od 8. srpna do 2. září 2018 bude v Třeboni k vidění výstava nejúspěšnějších snímků světových fotografů v roce 2018:

Jazz World Photo 2018

Výstava bude v Domě Štěpánka Netolického. Bude zde k vidění třicítka nejlepších fotografií letošního roku z jazzového světa. 

Do pátého ročníku soutěže JAZZ WORLD PHOTO 2018 dorazilo rekordních 311 fotografií od autorů z 39 zemí celého světa. Největší počet snímků přišel z Itálie, Polska a Francie. A protože každým rokem narůstá počet soutěžících žen,  jedna z nich se letos dostala i na stupně vítězů. Na prvních třech příčkách se umístili Didier Jallais z Francie, Markus Lackinger z Rakouska a Anna Rezulak z Polska.

Ve středu 8. srpna mohou zájemci dorazit i na workshop Jak se fotí jazz. Povede ho držitel "jazzového Oscara" za nejlepší jazzovou fotografii roku 2015 Patrick Marek. Účast je zdarma.  

Výstava bude otevřena u příležitosti konání jazzového festivalu s názvem Mezinárodní jazzové setkání ve dnech 8. a 9. srpna.

Na pořádání  se podařilo získat příspěvek z Evropského fondu pro regionální rozvoj Interreg Rakousko-Česká republika, a proto mohli pořadatelé pozvat do Třeboně muzikanty zvučných jmen a navíc uspořádat i sedmý koncert u dolnorakouského partnera projektu v JazzClubu Drosendorf.

Za pořadatele: Odbor kultury a CR v Třeboni.

 

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Jazz World Photo 2018 v Třeboni, id: 11679 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 6.04.2018
Autor: Marie Košinová