Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Muzejní noc v Třeboni 2017

V pátek 2. června 2017 se koná v Třeboni tzv. muzejní noc, na kterou jste zváni.

Muzejní noc poprvé v Třeboni

V Třeboni se do tohoto projektu zapojily hned dva objekty, kde bude připraven program od 18 do 22 hodin.

Dům přírody Třeboňska

  • V Domě přírody bude možno prohlídnout si expozici Krajina a lidé téměř potmě.
  • (Po uzavření zámeckého parku bude vstup bránou z velkého zámeckého nádvoří).

Dům Štěpánka Netolického

Pozvánka na MUZEJNÍ NOC V TŘEBONI

V pátek 2. června otevřou Dům Štěpánka Netolického a Dům přírody Třeboňska své prostory v netradičním čase a nabídnou program v rámci Festivalu muzejních nocí 2017. Návštěvníci se mohou těšit na hru o poklad tří rybníkářů, tvořivou dílnu, setkání se Štěpánkem Netolickém či tajuplné prohlídky za tmy.

Dům přírody Třeboňska
Dům přírody nabídne velmi neobvyklé prohlídky expozice Krajina a lidé, kterou si návštěvníci budou procházet téměř potmě. Uslyší tajemné zvuky, stejně jako v noční přírodě, vyzkouší si, jaká je atmosféra na nočním zámku a čekají na ně různá další překvapení. Připraveno je i setkání se zvířaty, která přivezou pracovníci Českého nadačního fondu pro vydru z třeboňské záchranné stanice. Program začne v 18:00 a končit bude ve 22:00. Po uzavření zámeckého parku bude Dům přírody přístupný bránou z velkého nádvoří zámku.

Dům Štěpánka Netolického
Dům Štěpánka Netolického připravil tvořivou dílnu pro děti i dospělé – přijďte si namalovat svou vlastní plátěnou tašku! Pokud vás už omrzely všudypřítomné nevzhledné igelitky, zastavte se v 17:00 v Domě Štěpánka Netolického a vytvořte si svou originální plátěnou tašku. Na místě budou k dispozici tašky, štětce a barvy na textil.
V 19:00 a 21:00 budou mít návštěvníci možnost setkat se s rybníkářem a stavitelem Štěpánkem Netolickým, který je provede domem, v němž kdysi žil. Kapacita prohlídek je omezená, proto je nutná rezervace předem (dum.stepanka.netolickeho@mesto-trebon.cz, 380 130 004 nebo 702 168 620).

Za pokladem tří rybníkářů
Zkusíte se vydat po stopách slavných stavitelů vodních děl na Třeboňsku? Možná se na chvíli stanete Štěpánkem Netolickým, Mikulášem Ruthardem nebo Jakubem Krčínem, a když budete mít štěstí, dozvíte se, co bylo jejich pokladem a kousek z něj získáte.
Na dobrodružné putování se můžete vydat kdykoli mezi 18:00 a 22:00 z Domu přírody Třeboňska nebo Domu Štěpánka Netolického, kde vám předáme informace a plánek cesty.

Vstup do obou objektů je od 18:00 do 22:00 zdarma (výjimkou je pouze tvořivá dílna, kde je cena za poskytnutý materiál 50 Kč).

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Muzejní noc v Třeboni 2017 , id: 11119 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 5.05.2017
Autor: Marie Košinová