Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Na Vlkovskou pískovnu za koupáním na kole z Třeboně

Třeboňsko je oblíbeným místem cykloturistů, neboť se zde nachází celá řada naučných cyklostezek, které vás provedou jihočeskou krajinou a zavedou do krásných míst Třeboňska.

Náš dnešní tip na výlet je 2 v 1: cyklistika a koupání! Zveme na Vlkovskou pískovnu, a proto si do baťužku přibalte plavky a ručník! Svačinu mít nemusíte, protože cestou narazíte na celou řadu "občerstvovacích stanic"; jedna je přímo u pláže.

Celá trasa vede po okrskových cestách s malým provozem, z velké části lesem, a je velmi příjemná. Úskalím snad mohou být přejezd hlavní silnice (Třeboň - Praha) před Rožmberkem a dva nutné přejezdy kolejí: u Lužnice, a ve Vlkově.

Délka trasy je 21 km. 

Cyklostezka Třeboň - Vlkovská pískovna

Z Třeboně vyjedeme směrem po cyklostezce přes Břilice do Lužnice, a pak dále  projedeme lesem do Klece a dále přes krásnou  Nadějskou rybniční soustavu do Vlkova.

Projedeme obcí a pak podél tratě dlouhou rovinkou k parkovišti. Parkoviště u pískovny je placené, ale jste-li kolmo, projeďte až k pláži, kde si lze bicykl odložit v dohledné vzdálenosti.

Mapa cyklostezky z Třeboně na Vlkovskou pískovnu

V místě označeném na naší mapě je asi největší z mnoha písčitých pláží, a koupání zde je super.

 

Pozn. Pískovny jsou de facto dostupné po celé délce břehu, ale v některých okrajových místech jsou  plácky a území vymezené pro nudisty, kteří jich také hojně využívají.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Na Vlkovskou pískovnu za koupáním na kole z Třeboně, id: 11819 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 2.08.2018
Autor: Marie Košinová