Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rekreační rybaření na rybnících Rybářství Třeboň

Rybářství Třeboň a.s. je největším rybářstvím nejenom u nás ale i v Evropě. Pojmem největší se rozumí jak výměra obhospodařovaných rybníků, tak produkce sladkovodních ryb.

Lov ryb na udici

Tato společnost již řadu let nabízí zájemcům Petrova cechu i ostatním návštěvníkům Třeboňska lov ryb na udici na vybraných rybnících. K tomuto lovu potřebuje zájemce především chuť si zarybařit. Hlavní výhodou je, že není třeba být nikde organizován, příslušné formality lze vyřídit přímo na místě nebo u prodejců pověření k lovu. Prodejci jsou označeni logem Rybářství Třeboň a.s.

Tento jednoduchý způsob lovu ryb - označován pojmem „Rekreační rybaření“ a je průlomem do starých zvyklostí rybářů, a to nejenom na Třeboňsku.

rekreačnímu rybaření v roce 2018 je určeno těchto pět rybníků:

Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování „Rekreačního rybaření“. Rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky. Na některých prodejních místech zájemci mohou získat cenné rady, zakoupit si návnady, případně zapůjčit rybářské potřeby.

Nejčastějšími ú­lovky na zdejších rybnících jsou vyhlášení Třeboňští kapři. Připomínáme, že Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné označení původu. Dále je možné ulovit amury, štiky, candáty, sumce, cejny, plotice, líny, okouny, perlíny a v poslední době i boleny. V roce 2004 byl na rybníku Hejtman uloven kapitální sumec o délce 202 cm a hmotnosti 64 kg. Zvýšeným počtem ulovení této ryby se v poslední době může pochlubit rybník Staňkovský. Nový Kanclíř se pyšní kapry o hmotnosti až 20 kg, štikou o hmotnosti 10 kg a sumcem o hmotnosti 33 kg.

Rybníky určené k rekreačnímu rybaření jsou po celý rok průběžně zarybňovány.

Kde zakoupíte povolenky k lovu ryb na udici?

Poznámka: Milovníci Petrova cechu si párkrát zachytali i  na Rožmberku;.zde je rybaření pouze při výjímečných událostech (o závodech, popř. o Rybářských slavnostech apod.).

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 4 komentáře, poslední přidán 16.08. 2016 08:54

Antonín Müller 18.06. 2009 21:01 Odpovědět
Velice rádi se každoročně několikrát vracíme na rybníky Nový Kanclíř a Hejtman. Příroda ryby a prodejna pana Trázníka v Chlumu nemají chybu. Mrzí nás někdy zbytečná horlivost příslušníků policie na lokalitě Nový Kanclíř. Víme co je CHKO a jak se k přírodě chovat, jsme skoro všichni ve věku pár let před důchodem. Rádi jsme přivítali změnu zahájení lovu dravců. SPOLEK PŘILEŽITOSTNYCH RYBAŘU TEPLICE
vaclav svoboda. 08.08. 2010 11:23 Odpovědět
slnce ryby,pekna priroda to je parada.radi se vracime na Stankov uz nekolik let.parta Ridicu Mezinarodni Kamionove dopravy I.Svoboda lIBEREC A METRO PRAHA,VERZUS LYSA NAD LABEM
Jaroslav Holeček 15.08. 2016 19:43 Odpovědět
Dobrý den.Chtěl jsem si jet v září zarybařit s vnukem na rybník \"Svět\".
Chápu ale dobře,že rok 2016 není rokem výlovu a proto se v tomto roce rybolov na rybníce Svět neprovozuje?
Děkuji za odpověď. Jaroslav Holečel
Marie Košinová 16.08. 2016 08:54 Odpovědět
Dobrý den, pane Holečku,
na svém rybníce Svět společnost Rybářství Třeboň a.s. rekreační rybaření neumožňuje. S výlovy to nesouvisí. Marie Košinová

Konec výpisu článku Rekreační rybaření na rybnících Rybářství Třeboň, id: 5716 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2018
Autor: Marie Košinová