Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rekreační rybaření na Třeboňsku

Na vybraných rybnících v regionu Třeboňska je rybaření snadné pro každého, není omezeno pro organizované či sportovní rybáře. Stačí si říct „jdeme na ryby“ a vybrat si z nabídky rybníků.

Rekreační rybaření

Rybářství Třeboň je největším rybářstvím nejen u nás, ale i v Evropě. Obhospodařuje celkem 8 190 ha rybníků. Rybnikářství na Třeboňsku má několikasetletou tradici. Krajina Třeboňska je spoluutvářena unikátní rybniční soustavou, vybudovanou ve 14. až 16. století, které vévodí Rožmberk, Svět a Zlatá stoka, pyšnící se nominací do světového dědictví UNESCO v roce 2005 jako „Třeboňské rybnikářské dědictví“.

Rybářství Třeboň, provozovatel rekreačního rybaření a sportovního rybolovu  na Třeboňsku, myslí na všechny zájemce o rybaření, kteří nechtějí sdružovat se v rybářských svazech a schůzovat; chtějí si zpříjemnit chvíle volna a jen tak si zachytat. Právě jim slouží nabídka možností rekreačního rybaření na Třeboňsku.  Informace o sportovním rybolovu také na webu Rybářství Třeboň a.s.

Režim rybaření

Pro lov ryb na  rybnících je nutno dodržovat stanovená pravidla. Předně je nutné zakoupit si Pověření k lovu ryb, a poté chytat pouze na vyhrazených místech, dodržovat míry a počty úlovků a vést jejích evidenci.

Třeboňsko

Třeboňsko patří mezi nejvyhledávanější rekreační místa České republiky v letní turistické sezóně. Rybářství Třeboň nabízí všem návštěvníkům Třeboňska unikátní zážitky při rekreačním rybaření.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Rekreační rybaření na Třeboňsku, id: 5285 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 1.05.2015
Autor: Marie Košinová