Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rekreační rybaření - Třeboňsko 2009

Rybář Rudolf HrušinskýSpolečnost Rybářství Třeboň již řadu let nabízí zájemcům Petrova cechu, ale i ostatním návštěvníkům Třeboňska lov ryb na udici (sportovní rybolov) na vybraných rybnících. Nejinak to bude i v roce 2009.

Hlavní výhodou tohoto lovu je, že zájemce nemusí být nikde organizován či vlastnit rybářský lístek, ale potřebuje pouze „pověření k lovu ryb na udici“,  jež spolu s dalšími formalitami vyřídí přímo na místě nebo u prodejců pověření k lovu. Tento jednoduchý způsob vyřízení potřebných formalit je označován pojmem „Rekreační rybaření“.

Přestože podmínky a pravidla pro rok 2009 zveřejní společnost Ry­bářství Třeboň, provozovatel rekreačního rybaření a sportovního rybolovu  na Třeboňsku, v prů­běhu března 2009, již nyní je znám seznam rybníků, kde se na rekreační rybaření můžete těšit.

K rekreačnímu rybaření je pro rok 2009 určeno těchto pět rybníků :
Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř, podtrubí pod Ponědražským rybníkem, Táborský (Knížecí).

Informace k rekreačnímu rybaření 2009 najdete na stránkách Rybářství; včas informovat vás budeme i na našich stránkách.

Komentáře
Celkem 1 komentář, poslední přidán 10.07. 2009 08:57

ambra 10.07. 2009 08:57 Odpovědět
Je velkou chybou, že v samotné Třeboni nebo blízkém okolí není vybraná žádná lokalita k rekreačnímu rybaření. Dojíždět autem do Chlumu u Třeboně atd. se mi nechce, auta mám dost po celý rok. V Třeboni preferuji cyklistiku. Doma na ni není čas, na Třeboňsku krásná krajina, klidné lesy, čerstvý vzduch. Dříve, a není to tak dávno, byly určeny k rekreačnímu rybolovu rybníky Stupský, Zadní a Přední kouty. Občerstvení blízko, dostupnost na kole, po rybaření i zábava na Pergole. Bylo to prostě super. Chytání na rybníku Svět mě moc nebere, je tam hodně rybářů, a odpočinek od veškeré civilizace a trochu klidu nikde. Jdeme si přece odpočinout „na ryby“.

Konec výpisu článku Rekreační rybaření - Třeboňsko 2009, id: 6153 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 8.01.2009