Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Stavění májky a pálení čarodějnic v Suchdole n. L.

V úterý 30. dubna 2019 jste zváni do Suchdola nad Lužnicí na tradiční pálení čarodějnic a stavění máje. pořádá Město Suchdol n. L. ve spolupráci s hasiči. 

Stavění májky a pálení čarodějnic

Májka bude vztyčena v cca 17.00 h na obvyklém místě na náměstí vedle lípy. Následující program bude probíhat na prostranství „Farní zahrady“ (tedy na obecním pozemku, přístupném z náměstí kolem kostela). Bude zde přichystán menší oheň. Občerstvení zajištěno, špekáčky s sebou.

Program:

  • od 16.00 h zdobení
  • od 17.00 h stavění májky na náměstí T. G. Masaryka
  • od 17.30 h Pálení čarodějnic na „Farní zahradě“ . Zahraje kapela HRAJETO z Českého Krumlova, což jsou muzikanti,   kteří jsou schopní zahrát téměř cokoliv, a svému stylu přezdívají schlager-reggae.

Vstup volný.


Na májce zahraje Hrajeto

„Jsme Fanda a Martin, originální harmonikářské duo z Českého Krumlova. Na bicí nás doprovází ti nejlepší bubeníci: Fany Viktora, Petr Karták a Patrik Bartizal. Široký záběr hudebních stylů, překvapivá směs songů pro skvělou náladu na vaší akci. Jsme tady, abychom ukázali, že tahací harmonika má ještě stále své místo na nejrůznějších oslavách i večírcích. Je jedno, jestli se raději bavíte u lidových, trampských, rockových nebo popových hitů, zahrajeme vám cokoliv a moc rádi. Harmoniky a zpěv: František Hüttner & Martin Dolanský. Bicí: Fany Viktora, Petr Karták, Patrik Bartizal“ (www.kapelahrajeto.cz)


Oslava u májky proběhne také na Boru, ve Františkově, na Klikově a v Tušti.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Stavění májky a pálení čarodějnic v Suchdole n. L., id: 12250 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 5.04.2019
Autor: Marie Košinová