Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Svatováclavský prodloužený víkend 2015

Svatý VáclavV pondělí 28. září 2015 oslavíme svátek Svatého Václava, hlavního patrona Země české. A protože je v tento den státní svátek, nabízí se nám krásná možnost prožít prodloužený víkend.

Zveme Vás při této příležitosti k návštěvě Třeboňska.

Dopřejte si tento poslední zářijový víkend na Třeboňsku. Je to ještě čas vhodný na cyklistické toulky rovinatým Třeboňskem, ale také čas na absolvování zajímavých kulturních a gastronomických programů.

2. Burčákfest v Třeboni Pod Světem

Od pátku 25. do neděle 27. září jste zváni do areálu Pod Světem, kde se koná 2. Burčákfest v Třeboni

Po celý víkend na vás zde bude čekat bohatý gastronomický program mj. s rybími i zvěřinovými specialitami a vínem partnerského Znovínu Znojmo.

A samozřejmě nebude chybět – jak už název akce napovídá – znovínský burčák!

Svatováclavské slavnosti na Třeboňsku

V sobotu 26. září se plánují v Třeboni na Masarykově náměstí trhy a kulturní program pod názvem Svatováclavské slavnosti.

Svátek svatého Václava můžete oslavit i křesťansky; kromě mše sv. k poctě sv. Václava v Třeboni v kostele P. Marie Královny a sv. Jiljí můžete navštívit i nedalekou Lomnici, kde bývají Svatováclavovské dny, neboť zde stojí kostel, který nese jméno právě svatého Václava.

Jste-li sportovně zaměřeni, můžete se zúčastnit v sobotu 26. září Vodáckého triatlonu EPPI ve Veselí nad Lužnicí.

Tento článek budeme aktualizovat a přidávat kulturní tipy, vy však se zajištěním ubytování moc neotálejte, protože – jak už je na Třeboňsku obvyklé – je o prodloužený víkendy v tomto koutu jižních Čech vždy enormní zájem.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Svatováclavský prodloužený víkend 2015, id: 9977 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 4.04.2015
Autor: Marie Košinová