Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Svatováclavský víkend 2014

Svatý VáclavV neděli 28. září 2014 oslavíme svátek Svatého Václava, hlavního patrona Země české. Zveme Vás při této příležitosti k návštěvě Třeboňska.

Dopřejte si poslední zářijový víkend se zajímavým kulturním a gastronomickým programem. Pokud patříte k věřícím či se zajímáte o sakrální památky, jste zváni na oslavu i do třeboňského děkanského kostela. Doporučujeme Vám i návštěvu výstavy Necháme to tak?

Zveme i do nedaleké Lomnice n. Lužnicí a Chlumu u Třeboně.

Burčákfest v Třeboni Pod Světem

Od pátku 26. do neděle 28. září jste zváni do areálu Pod Světem, kde se koná 1. Burčákfest v Třeboni.

Po celý víkend na vás zde čeká bohatý gastronomický program mj. s rybími i zvěřinovými specialitami a vínem partnerského Znovínu Znojmo. A samozřejmě nebude chybět – jak už název akce napovídá – burčák!

V sobotu zde navíc bude od 19 do 24 hodin kapela NA EX, která má ve svém repertoáru řadu super skladeb k tanci i poslechu, včetně country písniček a skladeb např. kapely Čechomor.

Svatováclavské slavnosti na náměstí

sobotu 27. září jste vítáni na Svatováclavských slavnostech 2014 na třeboňském náměstí.

Kromě zajímavého programu od 10 do 17 hodin na podiu i mimo něj, bude tento den na náměstí velký řemeslný trh, včetně „zapomenutých“ řemesel.

Zlatým hřebem odpoledne bude na Masarykově náměstí vystoupení Babouků, nejstarší jihočeské dechové kapely, a to v čase 15:15 – 16:45 hodin.

Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

V třeboňském kostele P. M. Královny a sv. Jiljí jste zváni na 90ti minutové prohlídky s průvodcem, při nichž se seznámíte s historii i zařízením kostela. Projdete si i křížovou chodbu augustiniánského kláštera a nahlédnete do rajské zahrady.

Prohlídky se zde konají každý den v 15 hodin, v sobotu 27. 9. zde bude navíc ještě jedna prohlídka ve 13:30 hodin.

Mše svaté se v tomto děkanském kostele konají v sobotu v 17:30 a v neděli v 7 a 10:30 hodin.

Svatováclavské dny v Lomnici

V Lomnici nad Lužnicí se konají Svatováclavské dny o víkendu 26. až 28. září. Navštívit můžete hned dvě zajímavé výstavy.

V pátek je navíc v místním kostele sv. Václava v 19 hodin Svatováclavský koncert.

Svatováclavské slavnosti v Chlumu u Třeboně

Naše další pozvánka je na Svatováclavské slavnosti do Chlumu u Třeboně, které se konají v místním kostele v sobotu 27. září od 18.45 hodin.

Na programu je zde mj. odkaz sv. Václava pro dnešní dobu, svatováclavský chorál a ochutnávka svatováclavských koláčků a mešního vína.

Závěrem: tip Třeboňska.cz

Do svatováclavských oslav Vám může celkem vhodně zapadnout i návštěva výstavy Necháme to tak? o českých sakrálních památkách, které velmi utrpěly za komunistické vlády (v „lepším“ případě; v horším případě byly srovnány se zemí), a buď se již dočkaly oprav, anebo po opravě stále volají…

Součástí výstavy, která je nainstalována v Domě Štěpánka Netolického na třeboňském náměstí, jsou i panely o třeboňských památkách a jejich osudech.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Svatováclavský víkend 2014, id: 9496 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 22.09.2014
Autor: Marie Košinová