Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Třeboň poetická 2016

O víkendu 19. a 20. března 2016 se bude v Třeboni konat opět po roce  Poetická Třeboň aneb Jihočeská postupová přehlídka divadla poezie a uměleckého přednesu.

Z programu:
  • Jihočeská postupová přehlídka divadla poezie a uměleckého přednesu
  • vyhlášení výsledků soutěže Příběh hlavy

Poetická Třeboň - pozvánka i k aktivní účasti

Máte pocit, že už je poezie mrtvá? Že ji nikdo nečte a vůbec nikoho nezajímá? A ti zbylí jedinci, kteří se jí zabývají, jsou nedostupní, před světem uzavření podivíni, s nimiž není kloudná řeč? Myslíte, že svět už poezii nepotřebuje? A opravdu jste o tom přesvědčení?

Vy, co jste právě na všechny otázky odpověděli NE, ani chvilku neváhejte a přihlaste se k dalšímu ročníku Třeboně poetické!

Přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie je krajským kolem celostátní soutěže Wolkrův Prostějov. Třeboň poetická však není pouze o soutěžení. Odborná porota se po dobu konání přehlídky stává také rádci a pomocníky v začátcích. Přehlídka je tak plná vzájemné konfrontace a inspirace. Lidé všech věkových kategorií mají možnost v příjemné atmosféře sdílet to, co mají rádi.

A vy, co jste na úvodní otázky celou dobu souhlasně kývali, proberte se. Přijďte se ve dnech 19. - 20. 3. 2016 přesvědčit do Divadla J. K. Tyla, že se o duše poetické bát nemusíme. Uvidíte plno krásných, zajímavých a šikovných lidí, co dobře ví, že je poezie stále živá a jediný, kdo musí obživnout, jsme my sami!

Podmínky účasti:

  • Přehlídky se mohou zúčastnit soubory divadla poezie nebo sóloví recitátoři z celé České republiky, kteří ukončili 9. třídu ZŠ nebo odpovídající třídy víceletého gymnázia. Horní věková hranice není stanovena.
  • Zájemci se mohou přihlásit do 22. února 2016 na TIC Třeboň.

Třeboň vypráví… Příběh hlavy

Před 115 lety byla při restauraci známého třeboňského domu „U koníčka“ nalezena ve zdivu kamenná hlava, užitá tam jako stavební materiál. Její původ je možné hledat už v parléřovské huti svatovítské v 80. letech 14. století. Pravděpodobně šlo o Elišku z Halsu, manželku Jana z Rožmberka…  Z jakého důvodu byla zazděná? Co o této hlavě víme? A co víme o Elišce? Co si o tom všem myslíme? Byla to určitě Eliška z Halsu? Neváže se náhodou k této skutečnosti docela jiný příběh? Budete nám ho vyprávět?

Odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboně vyhlašuje literární soutěž na téma: Příběh hlavy. Zúčastnit se mohou žáci 5. – 9. tříd ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií a studenti SŠ, SOŠ a SOU. Uzávěrka soutěže je 29. února 2016. Vytvořená díla posílejte na email miloslava.jelonkova@mesto-trebon.cz nebo osobně doneste na Odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboně (kancelář č. 249).

Slavnostní vyhlášení proběhne 19. března 2016 při akci Třeboň poetická.

Tip Třeboňska.cz:

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Třeboň poetická 2016, id: 10399 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 29.12.2015
Autor: Marie Košinová