Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Výstava Jiří Šalamoun – Maxipsem v animaci

Festival Anifilm 2017 je již minulostí, ale ještě do 9. července 2017  jsou v Třeboni k vidění dvě zajímavé výstavy, které vznikly ve spolupráci Anifilmu s městem:

Výstava Jiří Šalamoun – Maxipsem v animaci

Výstava Jiří Šalamoun – Maxipsem v animaci se snaží více obsáhnout autorovu práci u filmu. Vedle seriálové a krátkometrážní animace se zaměřuje na málo známou tvorbu pro televizi a hraný film. Na výstavě festival připomene také Šalamounovy výrazné "zásahy" do hraných filmů v podobě titulků, sekvencí i plakátů k nim. 

Výtvarník a ilustrátor Jiří Šalamoun oslavil 17. 4. 2017 své 82. narozeniny. Anifilm gratuluje a ve svém doprovodném programu složil výtvarníkovi Jiřímu Šalamounovi poctu, a to uvedením všech jeho filmů, a touto výstavou. 

Na slavnostním zahájení letošního festivalu byla výtvarníkovi Jiřímu Šalamounovi udělena cenu za celoživotní přínos animovanému filmu. Šalamounova tvorba v oblasti českého animovaného filmu není obsáhlá, ovšem díky jediné seriálové postavě Maxipsa Fíka se nesmazatelně zapsal do dějin české animace. Jako výtvarník Šalamoun spolupracoval na šesti samostatných krátkých filmech většinou pro dospělé diváky. Výjimečné jsou třeba jeho spolupráce s Jiřím Brdečkou (Láááska) nebo s Václavem Merglem (Sestřeničky). 

Výstava Loutka žije!

Loutka žije! je název výstavy současné české loutkové animace představující tvorbu mladých i zavedených tvůrců, kteří navazují na silnou tradici české loutkové tvorby.

Další informace:

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Výstava Jiří Šalamoun – Maxipsem v animaci , id: 11129 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 11.05.2017
Autor: Marie Košinová