Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Anifilm zve na výstavy 2017

Mezinárodní festival animované tvorby Anifilm 2017, který bude v Třeboni od 2. do 7. května 2017 připravil čtyři výstavy, které budou v době konání festivalu, a na které je zvána nejširší veřejnost: 

Loutka žije!

Loutka žije! je název výstavy současné české loutkové animace představující tvorbu mladých i zavedených tvůrců, kteří navazují na silnou tradici české loutkové tvorby.

Italské animace

Výstava Italské animace představí klasickou techniku ručně malované animace. Na výstavě se představí významná jména italské animace jako například Gianluigi Toccafondo, Roberto Catani, Simone Massi. A své kresby předvede i členka poroty Magda Guidi. 

Jiří Šalamoun - Maxipsem v animaci

Výstava Jiří Šalamoun - Maxipsem v animaci se snaží více obsáhnout autorovu práci u filmu.

Vedle seriálové a krátkometrážní animace se zaměřuje na málo známou tvorbu pro televizi a hraný film.

Na výstavě festival připomene také Šalamounovy výrazné "zásahy" do hraných filmů v podobě titulků, sekvencí i plakátů k nim. 

Tip Třeboňska.cz: 

Světelná instalace Pokoj

Světelná instalace Pokoj je dílem studentů ateliéru Filmové a televizní grafiky na UMPRUM.

Na mnohotvaré projekční plochy ukotvené v místnosti nechává každý autor promítat svou autorskou animaci. Výsledný nestandardní videomapping tak nabízí širokou škálu výtvarných a animačních stylů, od kreslené počítačové animace po abstraktní vzorce malované „pod kamerou“, a je tak okénkem do velmi pestré tvorby již zmíněného ateliéru. 

Vstup zdarma.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Anifilm zve na výstavy 2017, id: 11110 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 28.04.2017
Autor: Marie Košinová