Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Kam na dovolenou? Na Třeboňsko

Rybník Svět - srpen 2009Volba dovolené  na Třeboňsku je ideální volba pro všechny, kdo sní o klidné dovolené v přírodě, bez stresu a shonu velkoměsta. Tento kout Jižních Čech si vás jistě získá krásnou panenskou přírodou s mnoha rybníky a rybníčky, rozsáhlými lesy,  i množstvím nabízených volnočasových aktivit.

Nevěříte? Přijeďte na letní dovolenou 2019 na Třeboňsko a do Třeboně. Jste vítání všichni: cyklisté, turisté, milovníci kultury, rodiny s dětmi, rybáři, gurmáni, sportovci, povaleči…

Našli jsme Třináct velkých důvodů proč zvolit za místo dovolené Třeboňsko

Třeboň – srdce Třeboňska

Při pobytu na Třeboňsku nezapomeňte navštívit město Třeboň – starobylé město s mnoha zajímavostmi: náměstí se souborem renesančních a barokních měšťanských domů, renesanční zámek, gotický kostel s klášterem, Schwarzenberská hrobka, lázně, rybník Svět.

Třeboň je dějištěm mnoha kulturních akcí, ale najdete zde i sobotní řemeslné trhy, expozice a výstavy, pivo Regent, rybí restauraci Šupina, novou Pěšárnu - Restauraci a Vinárnu, víno Znovín Znojmo … a Třeboňského ka­pra.

Více jak 600 km upravených cyklostezek

O Třeboňsku se říká, že je to ráj cyklistů. Bohatá síť kvalitních cyklostezek a naučných stezek vás provede zdejší rovinatou přírodou po unikátních rybnících Třeboňska, vesničkami, lesy.

Na Třeboňsku se daří i pěší turistice. Dovede vás k mnoha zajímavým místům, které jistě také stojí zato vidět.

Sportovní rybolov pro každého, výlovy

Tradiční rybníkářská oblast Třeboňsko nabízí i velmi dobré podmínky pro rekreační rybaření. Společnost Rybářství Třeboň již řadu let nabízí všem zájemcům o rybaření lov ryb na udici (sportovní rybolov) na vybraných rybnících. Hlavní výhodou tohoto lovu je, že zájemce nemusí být nikde organizován či vlastnit rybářský lístek.

Další velkou atrakcí Třeboňska jsou výlovy rybníků. Sledujte naše stránky a budete znát termíny podzimních výlovů jako první. Kompletní přehled výlovů vybraných pro veřejnost bývá zveřejněn třeboňskými rybáři vždy v polovině září. 

Kulturní Třeboňsko 2019

Nemalým lákadlem pro plánování dovolené na Třeboňsku je i množství pořádaných kulturních akcí. O destinaci Třeboňsko se dá bez nadsázky říct, že se zde v sezóně stále něco děje. Posuďte sami:

 

Ubytování na Třeboňsku hledejte u nás

O Třeboňsko je zvláště o prázdninových měsících a prodloužených víkendech velký zájem, proto si na tyto termíny rezervujte ubytování s předstihem v naší velké nabídce Ubytování. Vybírat můžete v rubrikách Priváty,  ApartmányPenziony, Chaty a chalupy, Kempy a další ubytování.

Chcete-li mít jistotu správné volby ubytování a nemáte přitom čas oslovovat jednotlivá zařízení, napište svůj požadavek, resp. svou představu, nám. Zadejte požadavek a my Vám s vyhledáním vhodného ubytování pomůžeme, a to při zachování pultovních cen.

Náš tip:
Týdenní ubytovaní pro dovolenou na chatě či chalupě Třeboňska si můžete zajistit u jednoho z partnerů našeho webu CA DDS TOUR – Vstoupit do katalogu chat a chalup na Třeboňsku.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Kam na dovolenou? Na Třeboňsko, id: 10080 , rubrika: Třeboňsko
Kategorie: , zveřejněn: 1.01.2019
Autor: Marie Košinová