Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Infračervené světlo - Solux

Procedura solux patří do kategorie elektroléčby. Využívá léčebného účinku infračerveného záření. Vyvolává v tkáních tepelný účinek a způsobuje zlepšené prokrvení tkáně, ústup bolesti a svalovou relaxaci.

Charakteristika procedury

Solux je umělým zdrojem infračerveného záření. Jedná se o žárovku s vláknem žhaveným zhruba na 3000°C a zpravidla červeným filtrem, který omezuje viditelnou část světelného spektra. Toto záření dobře proniká vodou i tkáněmi; má schopnost dostat se i do hlubších vrstev kůže a podkožního vaziva.

Účinkem je především rozšíření cév (vazodilatace), která společně s lokálním teplem působí relaxaci podkožních vrstev a svalové tkáně. Indikuje se u chronických bolestivých syndromů pohybového systému, artróz a dalších pohybových onemocnění.

Aplikuje se ze vzdálenosti přibližně 10 až 20 cm od těla. Doba aplikace je zhruba 15 až 20 minut.

Léčebná procedura založená na tepelném účinku infračerveného světla je pod názvem „Solux“ nabízená v Bertiných lázních, obdobnou proceduru najdete i v nabídce Lázní Aurora pod označením " Infračervené světlo". Procedura je součástí léčebných lázeňských programů, zároveň je dostupná i jako volně prodejná procedura.

Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Infračervené světlo - Solux, id: 6952 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 22.04.2010
Autor: Marie Košinová