Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Za koupáním na Třeboňsko

Léto na Třeboňsku je i ideálním obdobím pro kempování, opalování, a především koupání a užívání si vody. Třeboňsko je doslova vodním rájem v Čechách. Právě tady naleznete velké množství  přírodních koupališť a rybníků.

Nechte se zlákat a vyzkoušejte třeboňské vody na vlastní kůži.

Přírodní koupání, rybníky, pískovny

Z rybníků jmenujme Hejtman, Staňkovský, Dvořiště, Opatovický,  Svět; u těchto rybníků naleznete kempy či tábořiště, občerstvení, placené pláže se zázemím.

Milovníci „přírodního“ koupání, kteří dávají přednost klidu a poležení v trávě a ve stínu stromů, jistě ocení nádherné pískové pláže na vyhlášených třeboňských pískovnách, z nichž nejznámější jsou u Vlkova a u Suchdola nad Lužnicí.

Od roku 2013 je na Třeboňsku nové přírodní koupaliště v Borovanech, založené na biologickém způsobu udržování čisté vody, který je zajištěn bez chemické úpravy a probíhá ve filtračních lagunách působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů.

Jste-li zapřísáhlými vyznavači nudismu, i pro Vás se ve zdejším kraji najde místo, a ne jedno. Ať se již rozhodnete pro pláže bývalé pískovny Suchdol nebo pro ty na pískovnách u Veselí nad Lužnicí, jistě nebudete litovat. Vyrazit můžete dokonce přímo do města Třeboně na rybník Svět, kde již řadu let funguje tolerovaná a hojně navštěvovaná nudipláž.

Kryté bazény, aqua centra 

Na Třeboňsku nepřijdou zkrátka  ani příznivci krytých bazénů. Jeden se nachází v Borovanech, další jsou součástí lázeňských komplexů. 

Nepřeje-li počasí, či jste-li v Třeboni mimo letní sezónu, určitě navštivte plavecký bazénový komplex v Třeboni. Vaše tělo si krásně odpočine v moderním Wellnesscentru Aqua viva, mj. s 25-ti metrovým bazénem se slanou vodou i vodními atrakcemi (nejen pro děti.) 

V historickém centru Třeboně najdete Bertiny lázně, jejichž  součástí je také  vodoléčebný komplex s víceúčelovým rehabilitačním bazénem. Tento je však menší a je pro veřejnost omezen.

Máte-li po ruce Eura a chuť vyjet si pár kilometrů, zajeďte si do komplexu „Svět koupání“ Sole-Felsen-Bad v rakouském Gmündu. Je to v podstatě na rakouské straně Českých Velenic, a česky se tam domluvíte. (Stránky v češtině zde.)


Může se hodit: stránky Krajské hygienické stanice JČ kraje: www.khscb.cz.

Komentáře
Celkem 4 komentáře, poslední přidán 10.07. 2014 10:16

marzhs 21.06. 2010 14:33 Odpovědět
je to tam super
Barbora Komárková 13.08. 2013 22:03 Odpovědět
Dobrý den, prosím můžete mi napsat, kam se můžeme chodit koupat i s malým pejskem? Je to možné ve Stańkovském rybníku nebo v Hejtmanu? A taky jestli tam momentálně je voda vhodná ke koupání? Děkuji Komárková
Elena Šťastná 07.07. 2014 08:26 Odpovědět
Dobrý den, potřebuji vědět jestli se dá koupat v rybníku Svět a zda se tam platí vztupné a kolik, a zdali se tam může koupat i dítě.Děkuji, Šťastná
Marie Košinová 10.07. 2014 10:16 Odpovědět
Dobrý den, paní Eleno,
v rybníce Svět se lze koupat; přístup je buď z lázeňského parku Aurora (bez vstupného), a nebo z pláží U Světa a Ostende, na které je placený vstup.

Konec výpisu článku Za koupáním na Třeboňsko, id: 5759 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 1.06.2018
Autor: Marie Košinová