Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Za koupáním na Třeboňsko

Léto na Třeboňsku je i ideálním obdobím kempování, opalování a především koupání a užívání si vody. Třeboňsko je doslova vodním rájem v Čechách. Právě tady naleznete velké množství  přírodních koupališť a rybníků. Hejtman, Staňkovský, Dvořiště, Tušť, Velký Řečický nebo Svět, to je jen malý výčet ze zdejší nekonečné vodní říše.

Milovníci „přírodního“ koupání, kteří dávají přednost klidu a poležení v trávě a ve stínu stromů, jistě ocení nádherné pískové pláže na obou březích řeky Lužnice (Stará řeka), stejně jako  pískovny v okolí obce  Vlkov.  Zde se navíc můžou pokochat pohledem na jedinou písečnou dunu v ČR.

Novinkou 2013 je na Třeboňsku nové přírodní koupaliště v Borovanech, založené na biologickém způsobu udržování čisté vody, který je zajištěn bez chemické úpravy a probíhá ve filtračních lagunách působením vodních rostlin a přírodních ekosystémů.

Jste-li zapřísáhlými vyznavači nudismu, i pro Vás se ve zdejším kraji najde místo, a ne jedno. Ať se již rozhodnete pro pláže bývalé pískovny Suchdol nebo pro ty na pískovnách u Veselí nad Lužnicí, jistě nebudete litovat. Vyrazit můžete dokonce přímo do města Třeboně na rybník Svět, kde již řadu let funguje tolerovaná a hojně navštěvovaná nudipláž.


Zkrátka nepřijdou ani příznivci krytých bazénů. Jeden se nachází v Borovanech, další jsou součástí lázeňských komplexů. V historickém centru Třeboně najdete Bertiny lázně, jejichž  součástí je i nově vybudovaný vodoléčebný komplex s víceúčelovým rehabilitačním bazénem.

Nepřeje-li počasí, či jste-li v Třeboni mimo letní sezónu, určitě navštivte nový plavecký bazénový komplex v Třeboni. Vaše tělo si krásně odpočine v super-moderním Wellnesscentru Aqua viva, mj. s 25-ti metrovým bazénem i vodními atrakcemi. Proto děti určitě vemte sebou. Bazénové centrum naleznete v lázeňském areálu Aurory, v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. 

Nechte se zlákat a vyzkoušejte třeboňské vody na vlastní kůži.

Máte-li po ruce Eura a chuť vyjet si pár kilometrů, zajeďte si do komplexu „Svět koupání“ Sole-Felsen-Bad v rakouském Gmündu. Je to v podstatě na rakouské straně Českých Velenic, a česky se tam domluvíte. (Stránky v češtině zde.)

Komentáře
Celkem 4 komentáře, poslední přidán 10.07. 2014 10:16

marzhs 21.06. 2010 14:33 Odpovědět
je to tam super
Barbora Komárková 13.08. 2013 22:03 Odpovědět
Dobrý den, prosím můžete mi napsat, kam se můžeme chodit koupat i s malým pejskem? Je to možné ve Stańkovském rybníku nebo v Hejtmanu? A taky jestli tam momentálně je voda vhodná ke koupání? Děkuji Komárková
Elena Šťastná 07.07. 2014 08:26 Odpovědět
Dobrý den, potřebuji vědět jestli se dá koupat v rybníku Svět a zda se tam platí vztupné a kolik, a zdali se tam může koupat i dítě.Děkuji, Šťastná
Marie Košinová 10.07. 2014 10:16 Odpovědět
Dobrý den, paní Eleno,
v rybníce Svět se lze koupat; přístup je buď z lázeňského parku Aurora (bez vstupného), a nebo z pláží U Světa a Ostende, na které je placený vstup.

Konec výpisu článku Za koupáním na Třeboňsko, id: 5759 , rubrika: Cykloturistika a turistika
Kategorie: , zveřejněn: 1.06.2012