Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Muzejní noc podruhé v Třeboni

V roce 2018 se v Třeboni opět po roce koná celonárodní akce s názvem

Muzejní noc 2018 v Třeboni

V rámci tohoto Festivalu muzejních nocí se v pátek 1. června 2018  ve večerních hodinách otevřou dveře některých třeboňských expozic.

Speciální program, který začne od 18 hodin, pro vás letos chystá nejen  Dům Štěpánka Netolického  a Dům přírody Třeboňska, ale také Muzeum a galerie Třeboň a Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži Na Kopečku.

Na co se tedy můžete těšit? 

První pozvánka je na komentované prohlídky vodárenské věže, kde se seznámíte s její historií a uslyšíte léčivé zvuky tibetských mís. 

Dům přírody Třeboňska letos připravil speciální kostýmované prohlídky expozice Krajina a lidé, které budou zaměřeny na historické zajímavosti a pověsti, související s prostorami zámku, v nichž se expozice nachází. 

Muzeum a galerie Třeboň také nabídne komentované prohlídky v historickém duchu, při nichž se setkáte se samotným Petrem Vokem z Rožmberka.

Prohlídky s průvodcem můžete absolvovat také v Domě Štěpánka Netolického, kde bude připraven i program pro děti. Od 16:00 a 16:30 se uskuteční hudební dílna s tibetskými mísami a pohádkou (nutná rezervace předem) a od 18 do 21 hodin výtvarné dílničky.

Program Muzejní noci bude ve všech objektech zakončen ve 22 hodin.

Program také na stránkách www.itrebon.cz.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Muzejní noc podruhé v Třeboni, id: 11618 , rubrika: Kultura a sport
Kategorie: , zveřejněn: 26.02.2018
Autor: Marie Košinová