Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Rybaření na Třeboňsku

Třeboňsko je známé především jako tradiční centrum českého rybníkářství. První rybníky zde byly budovány již v polovině 14. století a chov ryb patří dodnes k nejvýznamnějším hospodářským aktivitám na Třeboňsku. Není divu, že v této tradiční oblasti rybářů má zelenou i sportovní rybolov a rekreační rybaření.

Sportovní rybolov na Třeboňsku

Třeboňsko nabízí velmi dobré podmínky pro rybaření, ať už v rybářských revírech na řekách Lužnice a Nežárka, anebo na rybnících, které jsou určené pro sportovní rybolov. Rybářství Třeboň, které spravuje převážnou většinu chovných rybníků na Třeboňsku, nabízí na vybraných rybních takzvané rekreační rybaření, které je určené i pro neorganizované rybáře.

Mezi rybníky určené pro sportovní rybolov patří:

Společnost Rybářství Třeboň a.s.

Rybářství Třeboň a.s., která je partnerem serveru trebonsko.cz, je největším producentem sladkovodních ryb v České republice. Společnost hospodaří celkem na 378 rybnících a ročně vyprodukuje zhruba 3 000 tun ryb. Nejznámějším produktem rybářství je Třeboňský kapr, jehož chov má na Třeboňsku dlouholetou tradici. K dalším chovným rybám patří lín, candát, amur či štika. K velmi populárním akcím Rybářství Třeboň patří podzimní výlovy rybníků, kde můžete na vlastní oči spatřit práci profesionálních rybářů.

Rybí recepty na trebonsko.cz

Chtěli byste zařadit ryby častěji do vašeho jídelníčku? Hledáte nové způsoby, jak připravit rybu? Nabízíme vám řadu receptů na přípravu chutných jídel z kapra, pstruha, štiky či candáta. Další zajímavé recepty na přípravu jídel z Kapří ( výrobek z Třeboňského kapra) najdete na stránkách www.kapri-maso.cz.

Galerie
rozbalit galerii
Komentáře
Celkem 0 komentářů


Konec výpisu článku Rybaření na Třeboňsku, id: 5843 , rubrika: Rybaření a Rybářství
Kategorie: , zveřejněn: 4.04.2015
Autor: Marie Košinová