Třeboň a Třeboňsko - turistické informace

Nové trendy v přístupu k lázním

Třeboňské lázně chtějí pokračovat v tradici, kterou mají, a prostřednictvím léčebných pobytů pomoci nemocným navrátit zdraví a vytvořit podmínky pro načerpání nových sil. Přesto trend v přístupu k lázním ukazuje, že stále více lidí využívá lázně i jako možnost aktivní dovolené s možností načerpat nových sil do dalšího života.

Kdo jezdí do lázní?

Tuzemské lázně zažily v roce 2008 zlomový rok. Čísla, která zveřejnil v roce 2009 Ústav zdravotnických informaci a statistiky totiž ukázala, že dospělých Čechů, kteří si kratší nebo delší pobyt platí výhradně ze svého, už je víc než těch, kterým pobyt a léčbu kompletně hradí pojišťovny. Stalo se tak poprvé v novodobé historii lázeňství. Pacienti s pojišťovnou placenou komplexní lázeňskou péčí byli celá desetiletí v lázních naprosto dominantními hosty. Jejich počty se však poslední roky snižovaly a od loňska jsou již tito takzvaní „křížkaři“ v menšině.

Může za to častější léčba nemocí ambulantními lékaři i skutečnost, že řada lidí v posledních letech omezuje křížkové lázně kvůli nedostatku času z důvodu podnikání či kvůli případným komplikacím v zaměstnání. Důvodem tohoto trendu nejsou – jak se v souvislosti s krizí české ekonomiky a poklesu výběru pojistného někdy obecně soudí – pojišťovny. Podmínky pro vyslání pacienta do lázní určuje zákon a vyhláška ministerstva zdravotnictví a revizní lékař musí při rozhodování o souhlasu s přidělením lázeňské léčby vždy jednat v souladu s těmito normami a ve vztahu ke zdravotnímu stavu pacienta.

Relaxační pobyty s lázeňskými procedurami

Nový trend ukazuje, že Češi více myslí na své zdraví a jsou ochotni stále více investovat do různých kratších relaxačních třeba jen víkendových pobytů. A tak se mnohé české lázně stávají také stále více plnohodnotným způsobem trávení dovolené.

Tento trend v přístupu k lázeňství v plné míře platí i o třeboňských lázních. Lidé sem jezdí na krátkodobé lázeňské pobyty a v poslední době se i zvyšuje počet lidí, kteří tráví dovolenou v Třeboni či na Třeboňsku, a k tomu využívají nabídky obou lázeňských domů zakoupit si volně nabízené relaxační procedury. Pro stále se zvyšující zájem o procedury, lázně v Třeboni přišly v roce 2008 s novinkou svých služeb a to je s nabídkou tzv. odpoledních procedur.

Komentáře
Celkem 2 komentáře, poslední přidán 01.03. 2021 18:29

Reagovat na příspěvek:

Radka Suchardová | 21.08. 2017 13:08

Dobrý den,
je ve vašich lázní povolen pobyt s pejskem? Pokud ano, jaké máte podmínky? Případně, věděli byste o lázních, kde je toto možné? Žiji sama a v případě lázenského pobytu by se mi o pejska neměl dlouhodobě kdo postarat.
Moc předem děkuji za odpověď.
Radka Suchardová

(neveřejný údaj)

Radka Suchardová 21.08. 2017 13:23 Odpovědět
Dobrý den,
je ve vašich lázní povolen pobyt s pejskem? Pokud ano, jaké máte podmínky? Případně, věděli byste o lázních, kde je toto možné? Žiji sama a v případě lázenského pobytu by se mi o pejska neměl dlouhodobě kdo postarat.
Moc předem děkuji za odpověď.
Radka Suchardová
Procházková 01.03. 2021 18:29 Odpovědět
Dobrý den, zaslechla jsem v radiu nebo v TV, že třeboňské lázně nově nabízí pobyt pro lidi, kteří mají velké problémy po prodělání covidu. Mám velké problémy se spaním (nemohu usnout a pak se cítím celý den nesmírně unavená). K tomu se přidaly bolesti kolen, které mám oteklé a bolest se začla přesouvat přes lýtka až ke kotníkům. Lékař mi poradil jakékoli léky od bolesti! Mám velké problémy s chůzí a i v noci mě bolesti budí. Covid jsem prodělala před vánoci a na neschopence jsem byla víc než měsíc.
Pokud už máte nějaké zkušenosti co pomáhá, budu ráda, když se ozvete. Jsem z Olomouce a možná bych mohla některé procedury absolvovat ve FN Olomouc. Děkuji za odpověď. Procházková.

Konec výpisu článku Nové trendy v přístupu k lázním, id: 6882 , rubrika: Lázně Třeboň
Kategorie: , zveřejněn: 12.04.2010
Autor: Marie Košinová